...eterinius aliejus

Pagrindinė bendroji taisyklė: nevartokite aliejaus, kurio kvapas yra Jums nemalonus.


Kaip ir kur vartoti?


Eteriniai aliejai naudojami vieni arba įvairiuose mišiniuose.

Vonia
5-10 lašų eterinio aliejaus įlašinkite į nedidelį kiekį pieno, druskos ar vonios putų ir supilkite į paruoštą vandenį, arba pasirinktą aliejų tiesiog įlašinkite į vandenį, kuriame maudysitės.

Plaštakų ir pėdų vonelės
Ruoškite taip pat, kaip ir voniai, tik įlašinkite mažiau aliejaus - 2-3 lašus.

Pirtims
Įlašinus keletą lašų į vandenį, juo apšlakstyti grindis, sienas, suolus, bet nepilti ant akmenų. Arba įlašinkite keletą lašų į vandenį, kuriame mirkoma vanta.

Masažai ir įtrynimai
Paruoškite eterinių aliejų tirpalą kosmetiniame augaliniame aliejuje (kviečių daigų, saldžiųjų migdolų, simondsijų, alyvų, sojų, sezamo). Paprastai rekomenduojama 10 lašų eterinių aliejų ištirpinti 20 ml augalinio aliejaus, o jautresnei odai užtenka 5 lašų eterinių aliejų.

Patalpų oro gaivinimas
Naudojami specialios paskirties dulkių siurbliuose, aromatiniuose indeliuose arba žvakidėse. Šiuo atveju naudojami tik gryni eteriniai aliejai arba jų spiritiniai tirpalai. Nenaudokite masažui skirto aliejų mišinio. Garindami aliejus aromatinėse žvakidėse, nepamirškite pirma į garinimui skirtą indelį įpilti vandens, o tik po to įlašinti eterinio aliejaus. Taip pat galima įlašinti keletą lašų eterinio aliejaus į vandens purkštuvą, į vandenį, kuriuo plaunate grindis ir pan. Tai ne tik suteiks malonų kvapą, bet ir dezinfekuos.

Kūno ir veido priežiūra
Įlašinti keletą lašų į naudojamas kūno priežiūros priemones. Odos šveitimui rekomenduojamas smulkios druskos, augalinio aliejaus ir eterinio aliejaus mišinys. Po šveitimo odą nuplauti šiltu vandeniu.

 

Kaip eterinius aliejus vartoti saugiai?


Visų pirma, nedideliais kiekiais. Pravartu atsiminti seną posakį: „Kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas". Taip pat nepatartina vieną kurį aliejų vartoti ilgą laiką.
Vartoti tik išoriškai.
Nevartoti neskiesto tiesiai ant odos. Neskiesti gali būti naudojami tik ramunėlių, levandų, arbatmedžių eteriniai aliejai
Saugotis, kad nepatektų į akis. Patekus plauti vandeniu.
Saugoti nuo vaikų.
Vaikams reikėtų labiau atskiesti. Eukaliptų ir pipirmėčių aliejų nepatartinas vaikams iki 3 metų.
Prieš vartojant eterinius aliejus rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą: 1 lašą eterinio aliejaus ištirpinti šaukštelyje augalinio aliejaus ir patepti dilbio odą. Jei po kurio laiko oda paraus ar ims niežtėti, šio aliejaus nevartokite.
Dėl fototoksinio efekto nevartoti citrusinių aliejų, bergamočių, melisų prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.
Nėščioms moterims, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.