Eteriniai aliejai

Apelsinų

apelsinas.jpg

Botaninis pavadinimas: Citrus sinensis

Augalo dalis: Žievelė

Gavimo būdas: Šaltas spaudimas


APELSINŲ (Citrus sinensis peel oil)  eterinis aliejus

Daugiausia gaminama ir sunaudojama tiek maisto, tiek parfumerijos ir kosmetikos pramonėje saldžiųjų apelsinų (Citrus sinensis) žievelių šalto spaudimo eterinio aliejaus. Šis eterinis aliejus, be savo gaivaus kvapo, pasižymi ir puikiomis savybėmis.  Gali būti naudojamas vonioms, pirtyse, masažams (maišant su augaliniu aliejumi), kaip priedas į kūno priežiūros priemones. Be to, jis puikus oro gaiviklis, nuotaikai pagerinti. Kaip ir kitiems citrusiniams  aliejams galioja ta pati taisyklė – dėl fototoksinio efekto nenaudoti tiesiog ant odos prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.

*limonene, citral

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai.

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.