Eteriniai aliejai

Arbatmedžių

arbatmedis.jpg

Botaninis pavadinimas: Melaleuca Alternifolia

Augalo dalis: Lapai

Gavimo būdas: Distiliacija vandens garais

Kilmės šalis: Australija


Arbatmedžių (Pražangialapių mirtenių) Malaleuca Alternifolia eterinis aliejus

Pirmieji Australijos kolonistai arbatmedžiu pavadino vietinių aborigenų labai vertinamą augalą, kurių lapų arbatą šie naudojo įvairiems negalavimams palengvinti. Dabartiniais laikais, ypač padidėjus arbatmedžių eterinio aliejaus paklausai, imta masiškai sodinti šį vertingą augalą ir dabar Australijoje plyti didžiulės arbatmedžių plantacijos. Arbatmedžių, arba pražangialapių mirtenių eterinis aliejus gaunamas iš Malaleuca Alternifolia lapų distiliacija vandens garais. Šio populiaraus aliejaus kvapas specifinis, aštrokas, prieskonių su kardamonų ir muskatinių riešutų nata. Australijoje arbatmedžių eterinio aliejaus gamintojų standartai reglamentuoja 15 pagrindinių biologiškai aktyvių junginių, esančių šiame aliejuje ir apsprendžiančių jo savybes, kiekius. Arbatmedžių aliejaus gamintojai šalia labiausiai paplitusio standartinio aliejuko siūlo ir „laukinį“ bei „organinį“ (ekologišką) – visi jie gaunami iš tos pačios botaninės rūšies augalo Malaleuca Alternifolia, tik skiriasi augimo sąlygos.

Arbatmedžių eterinis aliejus plačiai naudojamas tiek grynas, tiek kaip priedas įvairių produktų gamyboje kosmetikos ir farmacijos srityse. Dabartiniu metu pasaulinėje rinkoje siūloma daug produktų su šiuo aliejumi veido ir kūno priežiūrai, burnos higienai ir pan. Arbatmedžių aliejus gali būti naudojamas kaip sudėtinė masažo priemonių dalis, taip pat vonioms ir pirtyse. Aišku, puikus ir oro gaivinimui.

*limonene

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai. 





Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.