Eteriniai aliejai

Eukaliptų

eukaliptas.jpg

Botaninis pavadinimas: Eucalyptus

Augalo dalis: Augalo lapai


Eukaliptų (Eucalyptus Globulus) eterinis aliejus

Eukaliptų medžių, augančių tropikų ir subtropikų miškuose, žinoma daug rūšių. Eteriniai aliejai, gaunami distiliacija vandens garais iš įvairių eukaliptų rūšių lapų, skiriasi savo kvapu, savybėmis ir panaudojimu. Vienas plačiausiai paplitusių – tai Eucalyptus Globulus eterinis aliejus, turtingas veikliąja medžiaga cineolu. Jis naudojamas farmacijos ir maisto pramonėje. Aromatas – gaivus medienos su kamparo priemaiša.  Naudojamas kaip sudėtinė masažo priemonių dalis (maišant su augaliniais aliejais), taip pat vonioms ir pirtyse. Aišku, puikus ir oro gaivinimui, tinka maišyti su kitais aliejais, ypač pušų, citrusiniais.

*limonene

 

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai.

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.