Eteriniai aliejai

Citrinų

citrina.jpg

Botaninis pavadinimas: Citrus Limon

Augalo dalis: Vaisiaus žievelė

Gavimo būdas: Šaltas presavimas; Distiliavimas vandens garais


CITRINŲ ( Citrus Limon peel oil) eterinis aliejus

Apie citrinų medžių (Citrus Limon) vaisius Europa sužinojo po Aleksandro Makedoniečio žygio į Indiją, bet praėjo dar daug metų, kol šie naudingi medžiai pradėti auginti Ispanijoje, Sicilijoje bei kitur. Gaivaus aromato citrinų žievelių šalto spaudimo eterinis aliejukas yra labai  populiarus aromaterapijoje. Sakoma, kad gaivus, malonus citrinų aromatas, pasklidęs patalpoje, gali padėti susikaupti. Kaip puikus oro gaiviklis rekomenduojamas patalpų oro aromatizavimui.  Gali būti naudojamas vonioms, pirtyse, masažams (maišant su augaliniu aliejumi), kaip priedas į kūno priežiūros priemones. Kaip ir kitiems citrusiniams  aliejams galioja ta pati taisyklė – dėl fototoksinio efekto nenaudoti tiesiog ant odos prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.

*limonene, citral

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai.

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.