Eteriniai aliejai

Mandarinų

mandarinai.jpg

Botaninis pavadinimas: Citrus Reticulata

Augalo dalis: Vaisiaus žievelė

Gavimo būdas: Šaltas presavimas


MANDARINŲ (Citrus reticulata peel oil) eterinis aliejus

Iš mandarinų (Citrus reticulata) vaisių žievelių gaunamas eterinis aliejus savo savybėmis ir panaudojimu panašus į kitus citrusinius. Mandarinų aliejus yra ryškios oranžinės spalvos ir malonaus, šviežio ir gaivaus tipiško mandarinų aromato. Šio aliejaus poveikis labai švelnus – tinka ir senam, ir mažam. Gali būti naudojamas vonioms, pirtyse, masažams (maišant su augaliniu aliejumi), kaip priedas į kūno priežiūros priemones. Puikus oro gaiviklis ir grynintojas. Kaip ir kitiems citrusiniams  aliejams galioja ta pati taisyklė – dėl fototoksinio efekto nenaudoti tiesiog ant odos prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.

 *limonene

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai.





Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.