Eteriniai aliejai

Bergamočių

Botaninis pavadinimas: Citrus Bergamia Risso

Augalo dalis: Vaisiaus žievelė

Gavimo būdas: Šaltas presavimas

Kilmės šalis: Italija


BERGAMOČIŲ (Citrus bergamia peel oil)  eterinis aliejus

Bergamočių (Citrus bergamia) medžiai, dabartiniu metu auginami Pietų Italijoje, užauga iki 5 m aukščio.   Bergamočių eterinis aliejus gaunamas iš šių medžių vaisių žievelių šalto spaudimo būdu. Beje, patys bergamočių vaisiai  yra nevalgomi.

Šis eterinis aliejus savo sudėtimi ir savybėmis skiriasi nuo kitų citrusinių aliejų. Yra žymiai brangesnis, labiau vertinamas kvepalų gamintojų ir aromaterapijos specialistų. Bergamočių aliejus pasižymi puikiu gaiviu aromatu. Patariama naudoti oro aromatizavimui. Gali būti naudojamas vonioms, pirtyse, masažams (maišant su augaliniu aliejumi), kaip priedas į kūno priežiūros priemones. Puikus oro gaiviklis ir grynintojas. Kaip ir kitiems citrusiniams  aliejams galioja ta pati taisyklė – dėl fototoksinio efekto nenaudoti tiesiog ant odos prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.

*limonene, linalool

*Pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatas, nurodomi galimi alergenai.

Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.