Baziniai aliejai

Mangų aliejus

mango-seed.jpg

Botaninis pavadinimas: Mangifera indica

Augalo dalis: branduoliai

Gavimo būdas: spaudimas


Kraštuose, kur auga mangai, nuo senų laikų mangų branduolių aliejus buvo naudojamas odos ir plaukų priežiūrai. Mangų aliejus yra pusiau kietas, tačiau, užteptas ant odos, suminkštėja ir daro odą aksominiai švelnia. Aukštesnėje nei 32 °C temperatūroje jis tampa skystas. 

Mangų aliejus stipriai drėkina bei minkština odą, maitina ją, apsaugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Specialistai rekomenduoja mangų aliejų naudoti po saulės vonių, kaip drėkinančią, maitinančią priemonę. Oda darosi lygesnė ir švelnesnė. Šis aliejus tinka visų tipų odai ir plaukams, įvairaus amžiaus žmonėms, o ypač rekomenduojamas jautriai odai, išsausėjusiai po saulės vonių, sudirgusiai nuo vėjo, vandens ir pan.

Mangų aliejus tinkamas ir masažams bei plaukų priežiūrai. Šis aliejus plaukus drėkina, suteikia sveiką blizgesį, maitina ir apsaugo nuo aplinkos poveikio. Mangų aliejus naudojamas vienas arba sumaišytas su kitais aliejais.

Mangų aliejus – tiesiog patikima priemonė kasdienei odos ir plaukų priežiūrai.

Visi aliejai geriausiai susigeria į drėgną odą.

 





Naudojant eterinį aliejų kaip priedą prie bazinio aliejaus masažo mišinyje, gali pasireikšti jautrumas ar alerginės reakcijos. Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr.1223/2009 2009m. dėl kosmetikos gaminių nuostatomis, nurodomi galimi alergenai. Jų sąrašą rasite čia.